Seria „Ćwiczenia funkcji poznawczych” przeznaczona jest zarówno dla osób zdrowych, które chcą stymulować swój umysł jak i dla osób, które w wyniku chorób otępiennych (tj. afazja, choroba Alzheimera) utraciły część funkcji poznawczych. Ćwiczenia zostały opracowane w toku pracy z pacjentami – mają za zadanie wspomóc terapię w obszarze pamięci, umiejętności nazywania, powtarzania, orientacji w czasie i przestrzeni.

Seria składa się z trzech zeszytów, zróżnicowanych tematycznie. Zeszyt pierwszy – zawiera rzeczowniki, zeszyt drugi – czasowniki, przymiotniki i przysłówki, zeszyt trzeci – zabawy słowne.

Ćwiczenia funkcji poznawczychRzeczowniki

Zobacz w księgarni internetowej »

Zeszyt zawiera ponad 100 stron ćwiczeń, które mają wspomóc pacjenta w przypominaniu, uczeniu się na nowo i poszerzaniu słownictwa, koniecznego w codziennym komunikowaniu się i nazywaniu otaczających go przedmiotów, osób, zjawisk.

Przykładowe ćwiczenia:

Ćwiczenia funkcji poznawczych – Czasowniki, przymiotniki, przysłówki

Zobacz w księgarni internetowej »

Zeszyt zawiera ćwiczenia pozwalające na poszerzenie zasobu przede wszystkim czasowników – ma pomóc pacjentowi w lepszym nazywaniu wykonywanych lub planowanych czynności, określaniu potrzeb czy przeżywanych emocji, co jest dla pacjenta niezwykle istotne.

W zeszycie znajdują się także ćwiczenia wspomagające przypominanie i uczenie się na nowo przymiotników i przysłówków, pozwalających określać cechy otaczającej nas rzeczywistości.

Przykładowe ćwiczenia:

Ćwiczenia funkcji poznawczych – Zabawy słowne

Zobacz w księgarni internetowej »

Zeszyt zawiera zabawy słowne w formie anagramów, wykreślanek, ćwiczeń pamięci, twórczego myślenia i budowania zdań. Ćwiczenia pomagają stymulować wyobraźnię, koncentrację i pamięć oraz wzbogacać słownictwo.

Przykładowe ćwiczenia:

 

Tekst: Anna Kocielińska